Pokali se selijo v Urško Na prvenstvu v latinskoameriških plesih so osvojili vse naslove državnih prvakov V nedeljo, 25. marca je bilo v nabito polni dvoranl Hate Tivoii državno pr-venstvo v latinskoameriikih plesih za leto 1990. Med 105 plesnimi pah \z 12 jugoslovanskih klubov so dosegli iz-jemno odmeven uspeh pan Plesnega Kiuba UrSka, saj so osvojili vse naslove državnih prvakov za leto 1990. Po napornem predtekmovanju v po-poldanskem delu so v polfinalnih in fi-nalnih nastopih v večemem delu tek-movanja plasni pari priredili navduše-nemu občinstvu predstavo vrhunsKe kvalitete, kl jo ponovno dokazala, da Siovenija s Sportnim plesom pleše sku-pa/ z Evropo in svBtom. Še posebej pa je razveseljlvo. da so viden napredek pokazali tekmovalni pari iz drugih jugo-slovanskih republik. V piontrskem razredu (do 12 let) sta po uspehu na državnem prvenstvu v standardnih plesih decembra v Škotji Loki tudi tokrat slavila Urban Segedln in Patrfcfjs Rol (PK Urška) pred paroma Ogorelec, Za|c (ŠPK Kazina) in So)ar-Voglar, B«rg>nt (PK Urška). S prvim in drugim mestom mladinskih parov Mlha Rabič, Jaana Stofilkovli in Zoran Re-har, Urska Gestrln (oba PK UrSka) je bilo ponovno potrjeno odlično strokov-no delo z mladimi in najmlajSimi plesal-ci. ki ga je v Piesnem klubu Urška vodi-ta Bartara Nagode Ambroi in Natata Ambrol Tretje mesto sta v mladinski konkurenci (do 16 let) osvojila IgorGa-|lč in Polona Rogel (SPK Kazina). Najuspešnejša tekmovaica letoSnje-ga drzavnega prvenstva v tatinskoame-riških plesih pa sta bila nedvomno To-mo Tololeskl in Katja Klep (PK Urška). V kategoriji starejših mladincev (do 18 let) sta premočno zrrtagala pred paro-ma Flor)anlč, Venturlnl in Cuzak, Spari (oba ŠPK Kazina), v večernem delu tek-movanja pa sta po ogorčenem boju s parom Dušan Arko, Zdenka Arko (ŽKUD Ttne Rožanc) zasluženo slavila tudi v Clanski konkurenci, Uspeh ple-salcev PK UrSka sta s tretjim mestom dopolnila Andref Novotny in Tlna Jarc, ki sta tako po drugem mestu na držav-nem prvenstvu vstandardnih plesih po- novno zablestela in s tem dala siuttti, da se na državnem prvenstvu v kombinaci-jj desetih plesov, ki bo 12. maja v Ljub-Ijanl, lahko nadejamo novih phjetnih presenečenj. Prvič so plesni pari tekmovali tudi v kategoriji mlajših mladincev (plesaici stari 12 in 13 let). Tekmovanje je Steto kot odprto prvenstvo Jugoslavije, po pričakovanju pa sta zmagaJa Mat«| Krajcer in Mirjam Šulek (PK Velenie). kt sta osvojila tudi četrto mesto v katego-riji mladincev. Prijetno sta z drugim me-stom presenetila Jure Zrnec in Tina Banfl, tretji pa je btl par VerblČ, Grab-nar (oba SPK Kazina). Prvenstvo z rekordnim številom tek-movalnih parov in vmesnimi točkami, s katerimi so tekmovanje popestrtll te-čajniki Urške - več kot plesns Šole. sta z efeganlnim jn duhovitim vodenjem zaokrožila v uspešno prireditev vodja tekmovanja Tomaž Ambroi in povezo-valka programa Natasc AmbraŽ. Priza-devni prireditelji Plesne šole Urška in Plesnega kluba Urška pa so ob pomoči tokrat skoraj neverjetno uglaSenega sodniškega zbora z mednarodno sesta-vo in številnih pokrovitetjev. ki so pri-spevaii nagrade za najboljše plesne pa-re, poskrbeli, da so tekmovalci in gte-dalcl po zaključenem prvenstvu zado-voljni zapuSdali dvorano. P. Š.